św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, wspomnienie

Ignacego, Małgorzaty

„Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem. Sukces nadejdzie sam.”

Rz 3, 21-30a
Łk 11, 47-54

07/04/2019
EDK 2019
Image
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 2019 trasą organizowaną przez naszych parafian.To już trzeci raz kiedy jest możliwość wyruszenia na trasę z naszej parafii. W tym roku do wyboru są aż trzy trasy. Rozpoczynamy Mszą Św. w piątek, 12 kwietnia o godz. 20:00 w kościele NSPJ w Wyrach. Z założenia jest to indywidualne wyzwanie i trasę należy przejść samodzielnie, więc gdyby ktoś nie mógł tego zrobić w wyznaczonym terminie, może uczynić to w dowolnie wybranym przez siebie czasie. Przed Mszą można będzie nabyć całoroczny pakiet pamiątkowy w cenie 10 zł (rozważania na rok 2019, opis trasy, opaska odblaskowa i pamiątkowy różaniec).

Można wybrać jedną z 3 dostępnych tras:
  1. NSPJ - Żółta - 44km - Wyry-Gostyń-Kobiór-Paprocany-Tychy-Wilkowyje -Wyry (ta sama co rok temu)
  2. Zielona Św. Rity 2019 - 41km - Wyry- Wilkowyje- Tychy- Kobiór -Wyry (ta sama co rok temu, tylko w drugą stronę, skrócona)
  3. Czerwona Św. Paweł 2019 - 46km - Wyry, Mikołow, Katowice, Łaziska ,Wyry (nowa trasa)

4. Zapisać można się przez formularz dostępny tutaj (wybierając odpowiednią trasę). (telefon kontaktowy: 512-812-214, koordynator Jarosław Jasiński). Jeśli chcesz poznać ideę EDK to zapraszamy na stronę www.edk.org.pl

Szczegółowe informacje

• Trasa jest przeznaczona dla osób sprawnych fizycznie. Każda z osób powinna zaopatrzyć się w odpowiednie ilości napojów i posiłku. Trasa jest płaska, spora ilość odcinków szutrowych i utwardzonych. Nie zalecamy uczestnictwa osobom posiadającym schorzenia narządów ruchu czy problemy z kręgosłupem.

• Decydując się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Nie zapewniamy ani ubezpieczenia, ani opieki medycznej!

• Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, będziesz w głównej mierze zdany wyłącznie na własne siły.

• Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe.

• W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację Drogi Krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.

• Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, tak aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.

• Poruszamy się w grupach maksymalnie do 10 osób (ze względów bezpieczeństwa i przepisów kodeksu drogowego).

• Szczególną ostrożność należy zachować na odcinkach leśnych, gdzie niewykluczone jest spotkanie ze zwierzyną leśną. W lesie zabronione jest głośne zachowanie, palenie otwartego ognia, pozostawianie śmieci, wchodzenie w głąb lasu od wytyczonej drogi. Nad drogą przejścia mogą zwisać gałęzie lub na nią wystawać, dlatego potrzebne jest zachowanie szczególnej ostrożności.

• Zanim wyruszysz zapoznaj się z informacjami zawartymi na tej stronie

Komentarze (0)