św. Jana Eudesa, prezbitera

Juliana, Bolesława

„Lepiej śmiać się z życia niż narzekać.”
Seneka

Sdz 2, 11-19
Mt 19, 16-22

Duszpasterze

Ks. Proboszcz Henryk Skorupa ur. 6.01.1967 roku w Rudzie Śląskiej, święcenia prezbiteratu przyjął od ks. abp. Damiana Zimonia 14.05.1994 r w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, mgr lic. teologii, od 2015 roku proboszcz naszej parafii.

Ks. Adam Kiedrzyn
ur. 15.12.1975r. w Bytomiu. W 1997r. wstępuje do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. W 2001r. udał się na kontynuację studiów teologicznych do Seminario San Carlo w Breganzone (Ticino) do Szwajcarii. 15.05.2004r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. Abpa Damiana Zimonia w katedrze katowickiej. Pracował w parafiach Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku Niedobczycach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Księgarni Św. Jacka w Katowicach i pomaga w naszej parafii (odpowiedzialny za grupę ministrantów).

Ks. Piotr Stoll
Urodzony: 19.09.1977 w Tychach. Chrzest św.: w parafii p.w. św. Bartłomieja w Bieruniu Starym. Bierzmowanie: w parafii p.w. bł Karoliny w Tychach. Egzamin maturalny zdał w 1997 roku, następnie studiował na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. W czasie studiów, jak i po ich ukończeniu pracował zawodowo. W roku 2004 wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, a w roku 2010 przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ks. abpa Damiana Zimonia, w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla.
Obecnie student KUL

Ks. Poloczek Edward
Ur. 19.09.1941 Pawłów,
05.06.1966 w Katowicach przyjął święcenia kapłańskie, dr teologii, kapelan Jego Świątobliwości, ojciec duchowny Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, ojciec duchowny kapłanów archidiecezji katowickiej.
Członek:
  • Archidiecezjalnej Komisji Liturgicznej,
  • Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej,
  • Rady Naukowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Katowicach.
Od lipca 2003 – rezydent w Wyrach.