św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, wspomnienie

Ignacego, Małgorzaty

„Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem. Sukces nadejdzie sam.”

Rz 3, 21-30a
Łk 11, 47-54

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po każdej Mszy świętej.
W poniedziałek, dodatkowo, od 16.00.

Sakramenty i sakramentalia

Protokoły przedślubne
Mogą być spisywane każdego dnia po uprzednim osobistym lub telefonicznym
(tel.: 032 218 71 88) uzgodnieniu terminu i godziny.
Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu przynosząc ze sobą: dowody osobiste, metryki chrztu i bierzmowania, świadectwo ukończenia katechizacji młodzieżowej i Studium Przedmałżeńskiego.
Prosimy pamiętać że przynajmniej jedno z narzeczonych musi być zameldowane w Wyrach.
Jeśeli ślub ma być konkordatowy narzeczeni dostarczają do kancelarii parafialnej dokumenty stwierdzające stan wolny, które pobierają z USC.

Sakrament chrztu
Udzielany jest w pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godzinie 1530
Zgłaszając chrzest w kancelarii przynosimy akt urodzenia dziecka z USC.
Rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie bierzmowani, wierzący i praktykujący katolicy.
Nauka przygotowująca do przyjęcia sakramentu chrztu odbywa się w sobotę poprzedzającą tę uroczystość o godzinie 1800

Namaszczenie chorych
Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy raz w miesiącu w pierwszy piątek - zgłoszenia w zakrystii.
W sytuacji zagrożenia życia prosimy kapłana o każdej porze (zgłoszenia na probostwie)

Pogrzeby
Zgłaszając pogrzeb przynosimy akt zgonu i kartę do pochowania zwłok oraz zaświadczenie o przyjętych sakramentach św. (wydaje kapelan szpitala)